

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 6 |
| Number of Circuits | 6 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Turn-On Delay Time | 23 ns |
| Quiescent Current | 2 µA |
| Propagation Delay | 14.1 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverter, Schmitt Trigger |
| Number of Inputs | 6 |
| Number of Gates | 6 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
| Logic Family | LVX |
| Logic Level - Low | 0.9 V |
| Logic Level - High | 2.2 V |
Stock: 10954
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23169
Ext.Price$0.23169
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23169 | $0.23169 |
| 10 | $0.15816 | $1.58160 |
| 50 | $0.13906 | $6.95300 |
| 100 | $0.12226 | $12.22600 |
| 500 | $0.10687 | $53.43500 |
| 1000 | $0.09746 | $97.46000 |
